błędy w pielęgnacji skóry, jak odłodzić skórę, jak dbać o cerę, błędy w pielęgnacji które postarzają
fot. pexels.com

Wszystkim nam zależy na tym, aby nasza skóra wyglądała młodo i zdrowo. Niestety, jesteśmy też czasem leniwi lub niedoinformowani, co prowadzi do popełniania pewnych błędów w pielęgnacji skóry, które powtarzane, prowadzą do czegoś zupełnie przeciwnego. Nasza cera staje się poszarzała, problematyczna i starzeje się szybciej. Jakich zachowań i błędów należy więc unikać?

Pozostawianie makijażu na twarzy na noc

Niezależnie od tego, czy nosisz makijaż wręcz religijnie, czy nie, mycie twarzy co najmniej raz dziennie (wieczorem) jest niezbędne. Jeśli jesteś posiadaczką skóry tłustej i masz problemy z trądzikiem i zaskórnikami, prawdopodobnie twoim minmum jest oczyszczanie dwa razy dziennie. Pot, makijaż, zanieczyszczenia z powietrza i bakterie z naszych rąk osadzają się na naszej skórze i muszą być codziennie z niej zmywane.

Nawet jeśli nie używamy makijażu, jesteśmy stale narażeni na zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić naszą skórę. Zanieczyszczenie powietrza jest powszechne – nie ogranicza się tylko do obszarów miejskich. Ponadto cząsteczki zanieczyszczeń są 20 razy mniejsze niż pory, co oznacza, że ​​nasza skóra łatwo wchłania te toksyny. Chociaż możesz nie zauważyć tego od razu, pozostawienie skóry niezabezpieczonej i narażonej na zanieczyszczenia, to jeden z głównych czynników przyczyniających się do powstawania stanu zapalnego i widocznych oznak starzenia.

błędy w pielęgnacji skóry, jak odłodzić skórę, jak dbać o cerę, błędy w pielęgnacji które postarzają
fot. pexels.com

Nakładanie filtra jedynie w lecie

Łatwo jest pamiętać o nałożeniu SPF, gdy wybieramy się na plażę, ale prawda jest taka, że ​​powinniśmy stosować go codziennie przed wyjściem na zewnątrz. Ochrona przed słońcem jest kluczem do utrzymania zdrowej skóry. Słońce jest najpotężniejszym źródłem energii, emitującym promienie wnikające w naszą skórę i uszkadzające ją. Dlaczego miałabyś unikać jedynej rzeczy jaka cię chroni?

Za każdym razem, gdy twoja skóra jest nadmiernie wystawiona na działanie słońca, musi nadmiernie pracować, aby spróbować się chronić, co może powodować jej osłabienie, a tym samym powstawanie plam słonecznych, starzejącej się skóry i zmarszczek. Ochrona przeciwsłoneczna jest absolutnie niezbędna, jeśli jesteś po lub w trakcie serii zabiegów kwasami lub laserem, stosujesz kurację retinoidami, czy witaminą C.

Picie zbyt małej ilości wody

Noszenie kremu nawilżającego to tylko jeden z elementów utrzymania nawilżenia naszej skóry. Kolejna super ważna rzecz, o której często zapominamy? Picie wody.

Woda pomaga utrzymać sprawne działanie naszych systemów. To z kolei zapewnia prawidłowe funkcjonowanie skóry. Pita regularnie i w odpowiedniej ilości woda pomaga w utrzymaniu jędrności i młodego wyglądu skóry.

Unikanie złuszczania

Mycie twarzy to jedno. Złuszczanie to zupełnie inna sprawa i może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o twoją skórę. Jest bardzo ważnym czynnikiem w utrzymaniu dobrej kondycji cery. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że złuszczają skórę nieprawidłowo.

Niektórzy ludzie używają wymówki, że ich skóra jest zbyt wrażliwa na złuszczanie. Rzeczywiście, niektóre peelingi mają nierówną konsystencję i mogą podrażniać skórę, więc bądź ostrożna. Są jednak peelingi enzymatyczne i kwasowe do zastosowania w domu, z którymi wciąż powinnaś uważać, ale działają jednak lepiej niż peelingi mechaniczne. Kiedy pozbędziesz się martwych komórek naskórka z twarzy, stanie się miękka, jednolita i rozjaśniona.

Myślenie, że wszystkie produkty działają dla wszystkich tak samo

Każdy z nas jest inny, więc dlaczego wszyscy powinniśmy używać dokładnie tych samych kosmetyków? Zamiast wybierać produkt do pielęgnacji skóry oparty na uroczym opakowaniu, atrakcyjnej cenie, a nawet dlatego, że twoja przyjaciółka przysięga, że jest świetny, upewnij się, że wybierasz produkty, które będą najlepsze dla twojego rodzaju skóry. Sucha skóra wymaga wielu kremów nawilżających, serum, produktów złuszczających, które usuwają przesuszone skórki, oraz podkładu w płynie lub w kremie.

Cery tłuste lub mieszane mogą polegać na bardziej matowych, wchłaniających oleje produktach, które pomagają zwalczyć połysk i zachować jednolitą teksturę skóry. Ten rodzaj cery dobrze radzi sobie z beztłuszczowym kremem nawilżającym i podkładami na bazie pudru lub wody.

błędy w pielęgnacji skóry, jak odłodzić skórę, jak dbać o cerę, błędy w pielęgnacji które postarzają
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here