zalety trwałej, czy warto zrobić trwałą, dlaczego warto zrobić trwałą, jak wygląda trwała ondulacja plusy trwałej na włosach, trwała dla objętości
fot. pexels.com

Jeśli jesteś znudzona obecną fryzurą lub zmęczona spędzaniem zbyt długiego czasu na próbach poprawienia jej wyglądu, trwała może być świetnym sposobem, aby to zmienić na dobre (lub dłuższą chwilę). Może to być również fajny sposób na eksperymentowanie z kręconymi włosami w różnych stylach – od sprężystych loków po lekkie fale. O czym jednak warto pamiętać, zanim dziarskim krokiem wybierzesz się do salonu i poprosisz o trwałą?

Profesjonalizm!

To kluczowy składnik, który decyduje o wyniku całego długiego i skomplikowanego procesu. Trwała jest równaniem ze zbyt wieloma zmiennymi, aby nie-ekspert mógł się nią zajmować. Nie pozwól więc swojej koleżance eksperymentować na twoich włosach.

Umiejętność prawidłowego uniesienia pasm włosów podczas prawidłowego owijania ich wokół wałków jest ważną umiejętnością, której można się nauczyć jedynie podczas praktyki. To odróżnia profesjonalistę od amatora i może wiele zmienić. Jeśli nie zostanie to zrobione prawidłowo, może spowodować uszkodzenie włosów i luźne loki obok ciasnych, lub loki bez objętości przy skórze głowy. Możesz bez obaw stosować domowe maski do twarzy, próbować pozbyć się w domu cellulitu z użyciem bańki chińskiej i innych specyfików, wykonywać kwasowe peelingi twarzy, ale nie trwałą. Idź do fryzjera!

zalety trwałej, czy warto zrobić trwałą, dlaczego warto zrobić trwałą, jak wygląda trwała ondulacja plusy trwałej na włosach, trwała dla objętości
fot. pexels.com

Twoja obecna kondycja włosa ma znaczenia

Prawdopodobnie widziałaś zarówno wspaniałe włosy po trwałej ondulacji, a także przykłady kędzierzawych włosów kompletnie zniszczonych przez trwałą. W zależności od kondycji włosów odpowiedni rodzaj trwałej ondulacji może zakończyć twoje złe dni, podczas gdy inny może pogorszyć sytuację, ponieważ suche i zniszczone włosy mogą przez trwałą osłabnąć i łamać się jeszcze bardziej.

Wybór odpowiedniego rodzaju trwałej ondulacji i produktów do pielęgnacji włosów do stosowania po trwałej jest super ważny, a to kolejny powód, dla którego jedynie profesjonalista powinien się zająć twoją czupryną. Jeśli skonsultujesz się z ekspertem, będziesz mile zaskoczona różnorodnością dostępnych opcji. Istnieją produkty na bazie keratyny do trwałej ondulacji, które nie zawierają agresywnych substancji i mogą być stosowane, jeśli masz włosy farbowane lub zniszczone i które pozwolą ci uzyskać różne rodzaje skrętu.

Rozmiar ma znaczenie

Ponieważ można stosować różne rozmiary wałków, od bardzo małych do dużych, rodzaj stworzonych w ten sposób loków także będzie się różnił. Mniejsze wałki dadzą ci drobne loczki o mocniejszym skręcie, które będą miały bardziej spiralny wygląd. Średnie i duże wałki dają luźniejszy efekt i bardziej miękkie loki, podobne do tych, które można uzyskać za pomocą dużej lokówki.

W przeciwieństwie do naszych babć i gwiazd popu ostatnich dziesięcioleci, możemy cieszyć się kręconymi fryzurami bez konieczności radzenia sobie z masą puszących się lub niesfornych loków, ponieważ techniki wykonywania trwałej poszły mocno do przodu.

Objętość bez loków? To możliwe!

To pytanie, które nad którym zastanawia się wiele pań – „Czy mogę po prostu uzyskać dodatkową objętość, ale bez loków?”. Teraz mamy odpowiedź, o której marzyliśmy. Tak, jest to możliwe.

Włosy w pobliżu nasady można nałożyć na grube wałki na rzepy, bez owijania całej długości pasma wokół wałka. Ten rodzaj trwałej ondulacji bez loków pozwala na uzyskanie pełnej fryzury, przy jednoczesnym utrzymaniu prostych włosów, jeśli właśnie taki efekt na sobie wolisz. Pomoże to w uzyskaniu absolutnie naturalnie wyglądającej objętości od nasady włosów.

zalety trwałej, czy warto zrobić trwałą, dlaczego warto zrobić trwałą, jak wygląda trwała ondulacja plusy trwałej na włosach, trwała dla objętości
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here