krem przeciwsłoneczny, filtr przeciwsłoneczny, krem z filrem, jak używać kremu z filtrem, jak nakładać filtr przeciwsłoneczy
fot. pexels.com

Nieustannie słyszymy, jak ważne jest używanie filtrów przeciwsłonecznych, ale rzadko ktoś tłumaczy nam, jak to robić. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy stosujesz filtry we właściwy sposób, nie jesteś sama. Może nawet skończyłeś z paskudnym oparzeniem słonecznym, mimo że poświęciłeś trochę czasu na nałożenie kosmetyku. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o prawidłowej aplikacji ochrony przeciwsłonecznej.

Różnica między kremem z filtrem a kremem przeciwsłoneczny

Chociaż krem z filtrem i krem przeciwsłoneczny robią dla skóry to samo, działają nieco inaczej. Krem z filtrem blokuje promienie UV i zaczyna działać od razu po założeniu. Krem przeciwsłoneczny działa jednak poprzez wchłanianie się w skórę. Musi być nałożony 20 do 30 minut przed ekspozycją na słońce, aby dać mu wystarczająco dużo czasu na wniknięcie w skórę.

Jedyną rzeczą, która nie różni się między kremem z filtrem a kremem przeciwsłonecznym, jest SPF. Oba produkty, które mają SPF 30, zapewniają ten sam poziom ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Jeden nie jest lepszy od drugiego w tej kwestii. Najlepszy krem przeciwsłoneczny lub krem z filtrem to ten, który lubisz i umiesz używać.

krem przeciwsłoneczny, filtr przeciwsłoneczny, krem z filrem, jak używać kremu z filtrem, jak nakładać filtr przeciwsłoneczy
fot. unsplash.com

Jak stosować filtr przeciwsłoneczny

Ochronę przeciwsłoneczną należy stosować cały rok, nawet w momentach, kiedy wydaje się nam że słońca jest mniej, jak wiosną i zimą. Dodatkowo, zabiegi takie jak mikrodermabrazja, peelingi kwasowe, laser, czy świeżo tatuowane miejsca bezwzględnie wymagają użycia filtrów. Działanie słońca może być również niekorzystne dla osób z trądzikiem, więc nie tylko osoby z cerą suchą, ale nawet z tłustą, czy mieszaną nie powinny się bać ochrony przeciwsłonecznej.

Odpowiednio dobrany kosmetyk nie zapycha porów i nie spowoduje wysypu pryszczy, czy zaskórników, zwłaszcza, jeśli zostanie dokładnie zmyty w czasie wieczornej pielęgnacji. Natomiast jeśli wystawisz cerę z problemami na słońce, może się to skończyć ich zaostrzeniem, włączając w to pogłębienie się blizn trądzikowych.

Krem z filtrem, jak już wspomniano, działa natychmiast, ale krem przeciwsłoneczny potrzebuje co najmniej 20 do 30 minut, aby wchłonąć się w skórę przed wyjściem na słońce. Oba produkty nakłada się w ten sam sposób. Jedyną różnicą jest wyczucie czasu.

  1. Dobrze wstrząśnij butelką, zanim wydobędziesz z niej produkt. To pozwala wszystkim cząsteczkom zmieszać się i rozprowadza je równomiernie w pojemniku.
  2. Osoba dorosła powinna użyć około 35 mililitrów kremu przeciwsłonecznego na całe ciało, czyli tyle samo, ile zmieściłoby się w kieliszku. Jednak większość ludzi nie stosuje wystarczającej ilości kremu przeciwsłonecznego, więc dla pewności użyj więcej niż myślisz, że jest odpowiednią ilością.
  3. Pokryj cały obszar skóry, która będzie wystawiona na działanie słońca. Obejmuje to często zaniedbane miejsca, takie jak plecy, uszy, przestrzeń za kolanami i z tyłu nóg.
  4. Powtarzaj aplikację przez cały dzień. Jeśli byłaś na słońcu przez 30 minut, możesz ponownie nałożyć więcej kremu przeciwsłonecznego, aby pokryć miejsca, które mogłaś przegapić. Zdecydowanie ponownie nałóż krem ponownie co 2 godziny, nawet jeśli nie pocisz się ani nie pływasz.
  5. Po pływaniu, spoceniu się lub wytarciu ręcznikiem należy ponownie nałożyć produkt na skórę.

Jak najbardziej skorzystaj na ochronie przeciwsłonecznej.

Aplikacja kremu przeciwsłonecznego nie jest jednorazową sprawą, a tylko dlatego, że nosisz krem ​​przeciwsłoneczny, nie oznacza, że ​​nie możesz się poparzyć. Uzyskaj maksymalną możliwą ochronę przeciwsłoneczną, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.

Powtarzaj aplikację produktu. Ponowne zastosowanie w ciągu dnia jest tak samo ważne, jak pierwsza aplikacja. Jeśli masz słabą pamięć, ustaw w telefonie alarm, który pomoże ci o tym przypomni. Możesz zastosować więcej kremu przeciwsłonecznego niż myślisz, że potrzeba. Lepiej użyć go za dużo niż za mało. Naprawdę nie chcesz ryzykować poparzeń, przebarwień, a w przyszłości zmarszczek

Pamiętaj też, że nałożenie kremu przeciwsłonecznego nie oznacza, że ​​jesteś odporna na oparzenia słoneczne. Ich wystąpienie jest bardziej prawdopodobne, gdy promienie słońca są najbardziej intensywny, o godzinie 10:00 i 16:00. Zwróć uwagę na SPF. Jego numer informuje, jak długo możesz przebywać na słońcu bez poparzeń. Na przykład, jeśli normalnie opalenie się zabiera 15 minut, gdy nie używasz kremu z filtrem przeciwsłonecznym, nałożenie kremu o SPF 10 oznacza, że zajmie to 10 razy dłużej, czyli 2,5 godziny. Środki odstraszające owady mogą zmniejszyć SPF kremu z filtrem nawet o 1/3. Jeśli używasz razem kremu przeciwsłonecznego i środka odstraszającego owady, używaj wyższego SPF i nakładaj krem częściej. I pamiętaj – nigdy nie ucinaj sobie drzemek na słońcu!

krem przeciwsłoneczny, filtr przeciwsłoneczny, krem z filrem, jak używać kremu z filtrem, jak nakładać filtr przeciwsłoneczy
fot. unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here