tatuaż, pierwszy tatuaż, tatuowanie
fot. pexels.com

Ozdabianie skóry tatuażami staje się normą, a związane z tym tabu maleje. Tusz przyciąga  uwagę coraz częściej ze względu na podziw, a rzadziej zdziwienie, czy zniesmaczenie. Jednak decyzja o wykonaniu tatuażu wciąż jest niezmiernie ważna i nie może być podjęta pochopnie. Przed wykonaniem tatuażu należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jeśli myślisz o takiej ozdobie ciała, jest kilka rzeczy, które powinnaś najpierw rozważyć.

Pamiętaj, tatuaże są trwałe

Wydaje się to być oczywiste, prawda? Jednak obserwując decyzje pewnych ludzi można mieć wrażenie, że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Usuwanie tatuaży laserem jest kosztowne, żmudne i bolesne. Jeśli nie jesteś pewna, czy poradzisz sobie z czymś, co już na zawsze zostanie na twoim ciele, spróbuj użyć tatuaży tymczasowych. Możesz zdać sobie sprawę, że tak naprawdę nie chcesz wersji permanentnej. Z kolei nawet jeśli chcesz, możesz zmienić zdanie na temat tego, czego chcesz i gdzie ma to być umiejscowione.

Weź pod uwagę, czy chcesz aby tatuaż był mniej lub bardziej widoczny dla innych osób, czy nie sprawi ci problemów w pracy. Przemyśl koncepcję w porozumieniu z tatuażystą. Wybierz profesjonalistę, którego prace naprawdę ci się podobają i który doradzi ci, jaki tatuaż i w którym miejscu będzie wyglądać, i układać się na skórze najlepiej, a także jak się zestarzeje. Tatuowanie niektórych miejsc jest dużo bardziej bolesne niż innych, jeśli więc wiesz, że twoja tolerancja bólu jest niska, nie decyduj się raczej na tatuaż na nadgarstkach, żebrach, czy łopatkach.

Wykonanie tatuażu to bardzo osobista decyzja i często może prowadzić do wspaniałych rezultatów. Ale jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, a pośpiech, czy decyzja pod wpływem impulsu nie są twoimi sprzymierzeńcami. Nie spiesz się, aby upewnić się, że wiesz czego chcesz i nie będziesz żałować tej decyzji za 30 lat.

tatuaż, pierwszy tatuaż, tatuowanie
fot. pexels.com

Poświęć czas na poszukiwania

Znalezienie dobrego salonu tatuażu z dobrym artystą jest absolutnie konieczne. Musisz zdecydować, komu zaufasz. Omijaj szerokim łukiem szemrane saloniki i nigdy, ale to przenigdy nie pozwól się komuś tatuować w warunkach domowych. Jeśli cena wydaje ci się za niska, pewnie taka jest i podobny będzie też poziom jakości wykonania. Tatuaże nie są tanie i nie powinny być. To sztuka wymagająca niesamowitej precyzji, talentu i lat doświadczenia, a także odpowiedniego sprzętu, którego sterylizacja i utrzymanie również kosztuje. Wycena jest bardzo indywidualną sprawą, jednak przygotuj się na co najmniej kilkaset złotych. Będziesz także musiała wpłacić depozyt, który ma być dla artysty zabezpieczeniem, w razie gdybyś nie stawiła się na umówioną sesję. Spędź czas na szukaniu informacji o salonach i artystach w twojej okolicy. Przeczytaj uważnie recenzje. Zapytaj swoich wytatuowanych znajomych, kogo polecają.

Oglądaj prace artystów na Instagramie i znajdź takiego, którego styl zupełnie ci odpowiada. Nie oczekuj, że ktoś specjalizujący się w tatuażu retro i grubych liniach wykona dla ciebie delikatny tatuaż w pastelowych kolorach. Kiedy już znajdziesz artystę, bądź z nim w kontakcie, postaraj się jak najdokładniej opisać, czego oczekujesz, ale także zaufaj mu, jeśli mówi, że coś będzie wyglądało kiepsko. Jeśli zupełnie się nie dogadujecie, szukaj dalej. Jeśli salon wygląda na brudny, uciekaj. Te miejsca powinny być sterylne jak szpital, nieskazitelnie czyste.

I nie zapomnij umówić się na wizytę, kiedy nadejdzie na to pora. Zapisy otwierane są do kilku razy w roku (oprócz dni walk in), w zależności od danego artysty. Czas oczekiwania to czasem kilka tygodni, zazwyczaj kilka miesięcy, a czasem nawet dłużej. Jeśli kolejka do koś jest długa, wiesz, że prawdopodobnie możesz im zaufać. Zazwyczaj, zwłaszcza jeśli to twój pierwszy tatuaż, artysta usiądzie z tobą i na spokojnie wyjaśni ci cały proces oraz dogada szczegóły. Jeśli chodzi o coś większego, możliwe, że tego dnia pracować będzie tylko na twojej skórze. Niektórzy artyści wykonują projekt tatuaży w dniu sesji, a inni wcześniej. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz zrezygnować lub poprosić o dodatkowe zmiany. Dowiedz się też czegoś o kulturze tatuowania. Jest wiele rzeczy, które tatuażyści chcą żebyś wiedziała, bo zwyczajnie usprawnia to ich pracę.

Nie szykuj się na żadne zabiegi (np. mikrodermabrazja) wykonywane w tym samym miejscu co wykonany tatuaż aż do momentu, kiedy będzie kompletnie wygojony. Jeśli tatuaż wykonany jest na udzie, nie możesz np. wykonywać w tym miejscu masażu bańką chińską. Jeśli to możliwe, wybierz termin tatuowania na okres w roku, który jest mniej słoneczny, jak np. wczesna wiosna. Tatuaże nie lubią słońca. Bądź pewna, że udajesz się w renomowane miejsce i robisz tatuaż we właściwy sposób, a także odpowiednio o niego dbasz, aby nie skończyć z jakąś zniekształconą, zainfekowaną  plamą. Gwarantujemy, że wtedy pożałujesz.

tatuaż, pierwszy tatuaż, tatuowanie
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here