mikrodermabrazja, zabegi kosmetyczne, trądzik, cera tłusta, zmarszczki, blizny potrądzikowe, pielęgnacja
fot. pexels.com

Wiosna jest idealnym momentem na wiele zabiegów kosmetycznych. Wśród nich zdecydowanie znajduje się mikrodermabrazja. To minimalnie inwazyjna procedura stosowana w celu poprawy kolorytu i tekstury skóry. Może naprawić uszkodzenia spowodowane słońcem, spłycić zmarszczki, blizny potrądzikowe i pomóc z wieloma innymi problemami skórnymi.

Czym jest mikrodermabrazja?

Zabieg wykorzystuje specjalną głowicę z końcówką o powierzchni ściernej, która delikatnie usuwa grubą zewnętrzną warstwę skóry w celu jej odmłodzenia. Inna technika mikrodermabrazji polega na natryskiwaniu drobnych cząstek tlenku glinu lub wodorowęglanu sodu za pomocą próżni / zasysania, aby uzyskać taki sam efekt, jak w przypadku powierzchni ściernej.

Mikrodermabrazja jest uważana za bezpieczną procedurę dla większości typów i kolorów skóry. Możesz zdecydować się na zabieg, jeśli walczysz z problemami takimi jak:

  • drobne linie i zmarszczki
  • przebarwienia i plamy starcze;
  • rozszerzone pory i zaskórniki;
  • blizny potrądzikowe;
  • rozstępy
  • nierówny koloryt i tekstura skóry;
  • cera “zmęczona” i bez życia;
  • cera tłusta;
  • poparzenia słoneczne.

Jak się przygotować?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem niechirurgicznym i mało inwazyjnym. Przygotowanie się nie jest więc trudne. Dobrym pomysłem jest omówienie twoich problemów skórnych z profesjonalistą, aby dowiedzieć się, czy mikrodermabrazja jest dla ciebie odpowiednia. Omów wszelkie przeszłe zabiegi kosmetyczne i operacje, a także alergie i schorzenia. Jeśli myślisz o tatuażu w miejscu, które chcesz poddać zabiegowi, najpierw zagość w gabinecie kosmetycznym i doprowadź skórę do pożądanego stanu.

Możesz zostać poproszony o unikanie ekspozycji na słońce, kremów do opalania i depilacji woskiem przez około tydzień przed zabiegiem. Będziesz także musiała przestać używać kremów i masek złuszczających na około trzy dni przed zabiegiem. Przed zabiegiem najlepiej nie nakładaj makijażu lub postaraj się by był lekki.

mikrodermabrazja, zabegi kosmetyczne, trądzik, cera tłusta, zmarszczki, blizny potrądzikowe, pielęgnacja
fot. pexels.com

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Zabieg wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym i trwa około godziny. Nie jest konieczne zastosowanie środka znieczulającego. Będziesz w pozycji półleżącej, podczas gdy specjalista, przy użyciu głowicy, będzie złuszczać warstwę naskórka w odpowiednich obszarach. Pod koniec zabiegu na skórę nałożony zostanie krem ​​nawilżający i przeciwsłoneczny.

Istnieje kilka różnych sposobów wykonania tej procedury w zależności od używanego urządzenia:

Głowica z diamentową końcówką

Końcówka tego typu delikatnie złuszcza martwe komórki, jednocześnie natychmiast je odsysając. Na głębokość ścierania może wpływać nacisk wywierany na głowicę, jak również czas jej kontaktu ze skórą. Ten typ końcówki jest zwykle stosowany na bardziej wrażliwych obszarach twarzy, takich jak okolice oczu.

Mikrodermabrazja kryształowa

Wykorzystuje głowicę, która rozpyla na skórę drobne kryształki, aby zetrzeć jej zewnętrzne warstwy. Podobnie jak w przypadku końcówki diamentowej, martwe komórki skóry są natychmiast odsysane. Różne rodzaje kryształów, które można zastosować, obejmują tlenek glinu i wodorowęglan sodu.

Hydradermabrazja

Najnowszą metodą jest hydradermabrazja. Polega na połączeniu jednoczesnego aplikowania na skórę produktów i złuszczania bez użycia kryształów. Cały proces stymuluje produkcję kolagenu i maksymalizuje przepływ krwi do skóry.

Czego oczekiwać po zabiegu?

Zabieg mikrodermabrazji nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Powinnaś być w stanie natychmiast wrócić do normalnego codziennego funkcjonowania. Utrzymuj nawilżenie skóry i używaj delikatnych produktów do pielęgnacji. Unikaj stosowania miejscowych leków przeciwtrądzikowych przez co najmniej jeden dzień po zabiegu. Na jakiś czas zrezygnuj również z produktów złuszczających i rozjaśniających, jak np. kwasy. Ochrona skóry za pomocą filtrów jest tutaj także niezwykle ważna. Twoja skóra może być bardziej wrażliwa na słońce do kilku tygodni po zabiegu, lepiej więc wykonać go np. na wiosną, zimę, czy późną jesienią.

Możesz spodziewać się zauważalnych rezultatów natychmiast po zabiegu, a ich liczba potrzebnych  będzie zależała od stopnia nasilenia problemów skórnych oraz oczekiwań. Specjalista, do którego się udasz prawdopodobnie zaproponuje ci plan początkowej liczby sesji, a także okresowe zabiegi mające na celu zachowanie pozytywnych rezultatów.

mikrodermabrazja, zabegi kosmetyczne, trądzik, cera tłusta, zmarszczki, blizny potrądzikowe, pielęgnacja
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here