kremy na cellulit, jak usunąć cellulit, czy da się pozbyć cellulitu, krem antycellulitowy, krem na cellulit
fot. pexels.com

Otwórz jakikolwiek magazyn dla kobiet, a znajdziesz reklamy kremów antycellulitowych, które obiecują zmniejszyć lub nawet zlikwidować pomarańczową skórkę, która powoduje niepokój i kompleksy u tak wielu kobiet. Produkty te promują składniki takie jak kofeina, retinol i przeciwutleniacz, jako cudowne środki mające zmniejszyć widoczność cellulitu. Czy jednak w ogóle działają?

Składniki aktywne w walce z niepokonanym wrogiem

Wiele z nas robi wszystko, by zachować formę. Biegamy, chodzimy na siłownię i zdrowo się odżywiamy. Wykonujemu masaże bańką chińską i masaże szczotką na sucho, ale i tak nie udaje nam się pozbyć cellulitu. Sięgamy więc też po kremy i balsamy, obiecujące nam cuda.

Prawda jest jednak taka, że żaden krem ​​nie usunie cellulitu. Może jednak pomóc np. w napięciu skóry, a tym samym lekkim zmniejszeniu widoczności pomarańczowej skórki. Kofeina znajduje się w prawie każdym produkcie antycellulitowym, który wykazuje jakiekolwiek korzyści, ponieważ wspomaga przepływ krwi do skóry i działa jak środek moczopędny, a więc usuwa nadmiar wody z organizmu.

Kolejny składnik, retinol (nie mylić z retinoidem) ma działać poprzez zdolność wnikania w skórę, złuszczania jej i zwiększania produkcji kolagenu, przez co skóra staje się grubsza i zanikają maleńkie wgłębienia i nierówności składające się na cellulit. Ale pytanie brzmi, ile retinolu potrzeba w produktach, aby osiągnąć efekty. Zbyt duża ilość może wysuszyć skórę i spowodować jej zaczerwienienie i łuszczenie, a tego chcesz uniknąć.

Inne kremy zawierają dimetyloaminoetanol lub DMAE, przeciwutleniacz pochodzący z ryb, który w połączeniu z aminokwasami ma pobudzać mięśnie do rozkurczania i kurczenia się oraz wzmacniania.

kremy na cellulit, jak usunąć cellulit, czy da się pozbyć cellulitu, krem antycellulitowy, krem na cellulit
fot. pexels.com

Dowodów naukowych brak

Lekarze i specjaliści twierdzą, że nie ma naukowego dowodu, że kremy na cellulit są skuteczne w usuwaniu cellulitu lub zmniejszaniu jego wyglądu. Kobiety, które uważają, że mogą wyeliminować cellulit za pomocą balsamów, a nawet osiągnąć utratę wagi, prawdopodobnie będą rozczarowane. Popatrz na to racjonalnie. Gdyby istniał magiczny krem na odchudzanie i cellulit, wszystkie wyglądałybyśmy jak aniołki Victoria’s Secret.

Cellulit to naturalny element naszych ciał, charakterystyczny dla ud i pośladków wielu kobiet, szczupłych i bardziej puszystych. Jego pojawienie się nie ma nawet koniecznie związku z przyrostem lub utratą masy ciała. Nie ma absolutnie żadnego chirurgicznego ani medycznego rozwiązania problemu milionów kobiet.

Cellulit – rzecz normalna!

Nie ma naukowych dowodów na to, że kremy na cellulit działają. Co jednak najważniejsze cellulit jest normalny i prawdopodobnie jest produktem genetyki i hormonów. To magazyn powierzchniowej tkanki tłuszczowej. Zamiast rozproszonego gromadzenia tłuszczu, jest on przechowywany w małych „kieszonkach” oddzielonych włóknistymi pasmami.

Jeśli kobiety naprawdę chcą spróbować czegoś, aby pozbyć się cellulitu – poza dietą i ćwiczeniami – mogą oczywiście wypróbować kremy, ale specjaliści sugerują zakup kosmetyki raczej ze średniej lub niskiej półki cenowej i używanie go regularnie, przez co najmniej osiem tygodni, w połączeniu z masażem. Cellulit nie zniknie, ale kondycja skóry, a zatem też jej wygląd się poprawi. Skup się jednak nie na kremach, ale na zdrowej diecie i aktywności fizycznej, a przede wszystkim, na zaakceptowaniu, że cellulit jest częścią ludzkiego ciała. Nie musisz go polubić, ale też nie pozwól, aby powstrzymywał cię od założenia ulubionej sukienki, czy wyjściem na plażę.

kremy na cellulit, jak usunąć cellulit, czy da się pozbyć cellulitu, krem antycellulitowy, krem na cellulit
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here