oczyszczanie twarzy, dwuetapowe oczyszczanie twarzy, jak myć twarz, jak oczyszczać twarz, pielęgnacja twarzy, dwukrokowe oczyszczanie
fot. pexels.com

Pielęgnacja może być czasem przytłaczająca. Jest tyle różnych produktów i metod, że dość łatwo się w tym pogubić. Ważne więc, abyś wypracowała rutynę odpowiadającą twojemu typowi skóry, a także stylowi życia. Jeden element powinien znaleźć się w niej obowiązkowo. To dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Dlaczego jest ono tak ważne i jak poprawnie je wykonać?

Dlaczego powinnaś stosować dwuetapowe oczyszczanie?

Oczyszczanie twarzy w dwóch krokach wydłuży twoją rutynę pielęgnacyjną o być może dwie minuty, a obiecujemy, że efekty przejdą twoje oczekiwania. Jak sama nazwa wskazuje, podwójne oczyszczanie oznacza dwukrotne mycie twarzy: raz środkiem do mycia na bazie oleju w celu usunięcia makijażu, brudu, nadmiaru sebum i martwego naskórka, a następnie także bardziej „tradycyjnym” środkiem, jak np. żel, który dodatkowo oczyszcza skórę. Potrzebujesz tych dwóch rodzajów produktów, ponieważ – niespodzianka! – w rzeczywistości istnieją dwa rodzaje brudu, z którym ma styczność twoja twarz: zanieczyszczenia na bazie oleju, takie jak makijaż, i wszystko inne, jak kurz, pot i zanieczyszczenia ze środowiska.

A ponieważ nauka mówi nam, że olej i woda nie mieszają się, powinnaś używać produktu myjącego na bazie oleju, aby usunąć zanieczyszczenia połączone z olejem (czy to z kosmetyków, czy z sebum). Jeśli masz skórę tłustą, skłonną do zaskórników i rozszerzonych porów, być może jesteś w tej chwili przerażona. Mycie twarzy olejem? Tak. Środek taki przyciąga cząsteczki sebum, makijażu, kremu przeciwsłonecznego i zanieczyszczeń, głęboko oczyszczając twoją skórę. Dzieje się to bez naruszania lipidów i ceramidów między komórkami skóry, a także bez efektu suchości i ściągnięcia, jak po wielu tradycyjnych środkach myjących. Dlatego także posiadaczki cery suchej i wrażliwej polubią się z tą metodą. Następnie ten pieniący środek czyszczący wkracza, aby pozbyć się wszelkich pozostałości z powierzchni i głęboko oczyścić skórę.

Kolejna zaleta podwójnego oczyszczania? Dokładnie oczyszczona skóra znacznie łatwiej przyjmuje produkty, których używasz po – serum, kremy, olejki, itp. Oczywiście, jeśli masz skórę skłonną do zapychania, pamiętaj, aby sięgać po produkty niekomedogenne.

oczyszczanie twarzy, dwuetapowe oczyszczanie twarzy, jak myć twarz, jak oczyszczać twarz, pielęgnacja twarzy, dwukrokowe oczyszczanie
fot. pexels.com

Jak wykonać podwójne oczyszczanie twarzy?

Krok pierwszy

Najpierw użyj środka myjącego na bazie oleju lub wody micelarnej, aby usunąć z twarzy makijaż i nagromadzone sebum. Używanie wody micelarnej, która jest neutralną, nie pieniącą się emulsją (np. Biodrerma), lub środka myjącego na bazie oleju, delikatnie usunie makijaż i zanieczyszczenia, pozostawiając jednak na twojej twarzy naturalne olejki wytwarzane przez skórę.

Krok drugi

Gdy w pierwszym kroku usuniesz makijaż i zanieczyszczenia, w drugim zastosuj staromodny, dobrze ci znany środek myjący i wodę. Wybierz coś, co masz już sprawdzone, a jednocześnie coś, co jest delikatne i nie zetrze ze skóry jej warstwy ochronnej. Może to być np. żel myjący na bazie wody, o delikatnym składzie.

Ze względu na sposób, w jaki mieszki włosowe umiejscowione są na twarzy, najlepiej myć ją w kierunku do góry i na zewnątrz, aby uzyskać głębsze oczyszczenie. Odwrotna sytuacja ma miejsce, gdy nakładasz makijaż. Wtedy chcesz działać w odwrotną stronę.

Kiedy stosować dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Nawet jeśli nie nosisz makijażu regularnie albo jest on bardzo lekki, nadal ważne jest, aby upewnić się, że pod koniec każdego dnia dokładnie oczyszczasz swoją twarz. Istotne jest nie tylko usuwanie makijażu, ale także brudu i zanieczyszczeń, które gromadzą się na naszej skórze w ciągu dnia. Nie tylko powodują one zmiany trądzikowe, ale także przyczyniają się do rozpadu kolagenu i powstawania zmarszczek i plam słonecznych.

To powiedziawszy, rutyna zawierająca dwuetapowe oczyszczanie twarzy, nie zawsze jest konieczna. W przypadku skóry wrażliwej, suchej lub skłonnej do trądziku różowatego, jeśli nie masz na sobie makijażu, zaleca się jedynie pierwsze oczyszczanie, a następnie płukanie wodą. Zapobiega to wysuszaniu skóry.

Jeśli twoja skóra ma skłonność do trądziku lub szybkiego przetłuszczania się, podwójne oczyszczanie powinno być twoim najlepszym przyjacielem. Stosuj tą metodę każdego wieczora.

oczyszczanie twarzy, dwuetapowe oczyszczanie twarzy, jak myć twarz, jak oczyszczać twarz, pielęgnacja twarzy, dwukrokowe oczyszczanie
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here