jak być szczęśliwszym, minimalizm w życiu, jak być minimalistą, jak być spokojniejszym, jak się uspokoić, spokojne życie, życie bez stresu, jak przestać analizować
fot. pexels.com

Internet jest zatłoczony pozornie łatwymi wskazówkami, sztuczkami i sposobami na ułatwienie sobie codzienności. W rzeczywistości upraszczanie współczesnego stylu życia jest raczej poważnym wyzwaniem niż łatwym zadaniem. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz – w dużym mieście czy małej wiosce – nigdy nie unikniesz stresu, rozproszeń, problemów i dramatów w pracy, i w rodzinie.

Ludzie potrafią przyzwyczaić się do nawet najbardziej stresującego stylu życia. Jeśli nadążasz za goniącym do przodu światem, świetnie, ale wady takiego stylu życia są przerażające. Choroby serca, rak, depresja, lęk, bezsenność i tysiące innych chorób ciała i umysłu. Proponujemy abyś dzisiaj rzuciła sobie wyzwanie i wypróbowała poniższe wskazówki, aby trochę zwolnić.

Im mniej rzeczy, tym lepiej

Jeśli jesteś podobna do wielu innych osób, które mają problem z pozbyciem się rzeczy, których nie potrzebują i nie mogą przestać stresować się nowymi zakupami, czas nauczyć się, jak traktować martwe przedmioty w odpowiedni sposób.

Znajdź czas na sprawdzenie wszystkich rzeczy, które masz w domu, od odzieży i butów po naczynia i bibeloty. Przejrzyj szafy i spiżarnie, kuchnię i domowe biuro. Czego używasz regularnie? Jakie rzeczy widzisz na oczy drugi, jeśli nie pierwszy raz? Pozbądź się tych rzeczy, których nie używasz (np. podaruj je osobom, które nie mają nic w domu, bo dopiero się przeprowadziły w zupełnie nowe miejsce) i przestań kupować nowe.

Tylko dlatego, że twoja przyjaciółka kupuje co tydzień nowe sukienki lub ramki na zdjęcia, a twój współpracownik wziął kredyt aby kupić nowy samochód, nie oznacza, że ​​ty też powinnaś to zrobić. Żyj swoim własnym życiem. Nie rób kolejnych zakupów online, nie kupuj piętnastego kremu do twarzy. W końcu nie potrzebujemy aż tak wielu przedmiotów do szczęścia, prawda?

jak być szczęśliwszym, minimalizm w życiu, jak być minimalistą, jak być spokojniejszym, jak się uspokoić, spokojne życie, życie bez stresu, jak przestać analizować
fot. pexels.com

Uporządkuj swoją przestrzeń mentalną

Urazy, błędy i niepowodzenia z przeszłości, lęki, problemy, pilne zadania, listy zakupów i wiele innych rzeczy zaśmiecają naszą przestrzeń psychiczną. Nadmierne myślenie i analizowanie nie jest nawykiem, to choroba, która może cię powoli zabić. Martwienie się o rzeczy, których nie możesz zmienić, ma ten sam skutek.

Jeśli czujesz, że twoja przestrzeń mentalna jest zagracona i nie możesz jasno myśleć, nadszedł czas, aby ją stopniowo uporządkować. Rób w tym kierunku dziecinne kroki. Najlepsze rezultaty nigdy nie przychodzą z dnia na dzień. Potrzebujesz planu. Stwórz listę wszystkich rzeczy, które powinnaś odpuścić i pozostań zmotywowana, dopóki tego nie zrobisz.

Zaakceptuj brak kontroli

Próbujesz kontrolować to co z natury jest niekontrolowane? Marnujesz swoje życie. Zwłaszcza, jeśli jesteś bardzo wrażliwą osobą, pewnie nigdy nie przestajesz myśleć o tym, co się wokół ciebie dzieje.

Jest wiele pytań, które niepokoją twój umysł 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale musisz zdać sobie sprawę, że nie masz kontroli nad tym co z natury niekontrolowane. Czy tego chcemy, czy nie, ludzie nie mogą kontrolować znacznej większości wydarzeń na świecie więc zrób sobie przysługę i przestań się o nie martwic.

Nie bądź dla siebie zbyt surowa

Podejmuj ryzyko. Daj sobie odpocząć. Popełniaj błędy. Śpij. Jedz ulubione desery i rób wszystko, co sprawi, że będziesz cieszyć się życiem. Za dużo pracy, dążenie do perfekcjonizmu, ocenianie siebie i nienawidzenie osoby, którą widzisz w lustrze, to złe nawyki, które zdecydowanie należy porzucić.

Bycie zbyt krytycznym wobec siebie nigdy nie przyniesie szczęścia i sukcesu w twoim życiu. Miej to na uwadze.

Zidentyfikuj czynności w twoim życiu, które marnują twój czas

Jakie rzeczy są w twoim życiu najważniejsze? Możliwe, że nie możesz teraz odpowiedzieć na to pytanie. Ale ważne jest, aby zidentyfikować to, co w twoim codziennym życiu zabiera ci najwięcej czasu bez jasnych korzyści i wyeliminować wszystkie te rzeczy ze swojego życia. Znowu, nie stanie się to z dnia na dzień, ale w końcu poczujesz, że jesteś jakby nieco lżejsza, bardziej skupiona i spokojna.

Wyeliminowanie rzeczy, które komplikują twoje życie zupełnie niepotrzebnie, wymaga czasu i wysiłku. Prowadzenie prostego życia w świecie opartym na technologii i obsesji na punkcie pieniędzy nie jest łatwe, ale to do ciebie należy decyzja, czy podążać za tłumem, czy maszerować we własnym rytmie.

jak być szczęśliwszym, minimalizm w życiu, jak być minimalistą, jak być spokojniejszym, jak się uspokoić, spokojne życie, życie bez stresu, jak przestać analizować
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here