przeprowadzka, jak zorganizować przeprowadzkę, stres w czasie przeprowadzki, jak zaplanować przeprowadzkę, planowanie przeprowadzki, zmiana mieszkania, przeprowadzka bez stresu
fot. pexels.com

Przeprowadzka do nowego miejsca wiąże się z różnego rodzaju silnymi emocjami. Możesz być przytłoczona podekscytowaniem z powodu nowych doświadczeń, które nadejdą, a następnego dnia poczujesz niepokój, gdy zdasz sobie sprawę, że jeszcze nie spakowałaś wszystkich swoich rzeczy, a ciężarówka firmy przeprowadzkowej będzie tutaj lada chwila! Jak uniknąć tego rodzaju stresu w czasie przeprowadzki?

Zacznij od rozprawienia się z wszelkiego rodzaju bałaganem

Zacznij od wyeliminowania wszystkiego, co nie jest już dla ciebie ważne ani nie przynosi ci korzyści, ponieważ góry zbędnych przedmiotów tylko zwiększą wysiłek związany z pakowaniem i całkowity koszt przeprowadzki. Dotyczy np. to starych, zużytych lub niepodobających ci się już mebli, niepasujących na ciebie, skurczonych w praniu koszulek i starych, otwartych wieki temu torebek z przyprawami, których nigdy nie używasz.Takie graty nie są ci potrzebne w twojej nowej przestrzeni.

Zatrzymaj dany przedmiot tylko wtedy, gdy nadal możesz i chcesz używać go w nowym miejscu. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić energię i wysiłek, ale także poczujesz się bardziej zorganizowana i mająca sprawy pod kontrolą. Dodatkowo, jeśli masz zamieszkać na małej powierzchni, np. w kawalerce, warto jest zredukować ilość przedmiotów, jakie mają się tam zmieścić, abyś czuła się jak w domu, a nie zapchanym magazynie. Z kolei jeśli masz zamieszkać z partnerem, pamiętaj, że w mieszkaniu musi znaleźć się miejsce dla rzeczy was obojga. Posprzątaj dzisiaj, a podziękujesz sobie za to jutro.

przeprowadzka, jak zorganizować przeprowadzkę, stres w czasie przeprowadzki, jak zaplanować przeprowadzkę, planowanie przeprowadzki, zmiana mieszkania, przeprowadzka bez stresu
fot. pexels.com

Usiądź i opracuj dobry plan

Prawdopodobnie najważniejszą częścią przeprowadzki jest planowanie i organizowanie wszystkiego odpowiednio wcześnie i dokładnie. Rozsądnie byłoby stworzyć listę kontrolną zadań, które należy wykonać, zanim nadejdzie dzień przeprowadzki. Utwórz harmonogram konkretnych działań, dając sobie odpowiednio dużo czasu na każde z nich, aby nie wpaść w panikę. Zadedykuj przynajmniej tydzień na wykonanie każdego zadania. Jeśli

Lista kontrolna będzie twoim przewodnikiem, który pomoże ci utrzymać się na dobrej drodze i dotrzeć do dnia przeprowadzki bez większych problemów. Postępuj zgodnie z listą i zaplanowaną osią czasu, aby nadal mieć czas na odpoczynek i chwilę oddechu, zanim nadejdzie dzień przeprowadzki.

Brak przygotowania powoduje znaczny stres. Rozsądnie jest rozpocząć planowanie, gdy tylko zdecydujesz się na przeprowadzkę, zamiast tracić czas. Przyjrzyj się każdemu szczegółowi swojego planu, aby na dłuższą metę nie dać się zaskoczyć niczemu, co mołoby zaburzyć porządek działań. Upewnij się, że stworzyłaś plan, który można wykonać szybko i sprawnie, ale też bez zbędnej presji, jeśli tylko nie jest to konieczne. Najlepiej, żeby dwa miesiące przed przeprowadzką wystarczyły do odhaczenia wszystkich zadań na liście.

Oczekuj nieoczekiwanego

Chociaż staranne planowanie może zminimalizować występowanie nieoczekiwanych sytuacji, czasami rzeczy po prostu nie potoczą się tak, jak to zaplanowałaś. Dlatego musisz być elastyczna i przewidywać, że coś może pójść nie po twojej myśli, i być skłonna trochę się ugiąć.

Jak to się mówi, spodziewaj się nieoczekiwanego i bądź gotowa na wprowadzanie na bieżąco wszelkich niezbędnych zmian, nie ważne czy dotyczy to oczekiwania na ważną dla ciebie lustrzaną ramę na zamówienie do twojego salonu, czy innych mniej lub bardziej ważnych spraw.

Jedz dobrze i odpocznij

Nie zapomnij przy okazji zadbać o samą siebie. W czasie przed przeprowadzką możesz odczuwać pokusę zajadania stresu, niejedzenia w ogóle lub pomijania snu, ale zawsze pamiętaj, że twoje zdrowie jest najważniejsze. Unikaj pomijania posiłków i kładzenia się spać we wczesnych godzinach porannych, ponieważ w dniu przeprowadzki musisz być w jak najlepszej kondycji. Będziesz spokojniejsza i bardziej zrównoważona, mając zdrowe ciało i wypoczęty umysł.

Twoja reakcja na stresującą sytuację w dużej mierze zależna jest od ciebie. Możesz nie dać się opanować zmartwieniom i niepokojom, zabierając się do pracy odpowiednio wcześnie. Nie zapominaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc profesjonalną firmę przeprowadzkową, lub po prostu swoich dobrych przyjaciół i rodzinę. Zdecydowanie nie musisz robić wszystkiego sama lub jedynie ze swoim partnerem.

przeprowadzka, jak zorganizować przeprowadzkę, stres w czasie przeprowadzki, jak zaplanować przeprowadzkę, planowanie przeprowadzki, zmiana mieszkania, przeprowadzka bez stresu
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here