jak byc pozytywnym, jak myśleć pozytywnie, jak przestac myślec negatywnie, jak być szczęśliwym
fot. pexels.com

Czy w naturalny sposób skłaniasz się ku negatywnym myślom? Jeśli tak, powinnaś być świadoma, że negatywne myśli mogą spowodować duży stres, problemy w relacjach, utratę pracy i nie tylko. Ludzie myślący pozytywnie mają ogólnie lepsze zdrowie, trwalsze związki i mogą rozwijać się w swojej karierze z większym powodzeniem. Dobra wiadomość – możliwe jest jednak wyszkolenie mózgu, aby myśleć pozytywnie. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Aktywnie decyduj, by myśleć pozytywnie

Podejmij świadomy wysiłek, aby zaangażować się w pracę nad zmianą naturalnego sposobu myślenia. Nie będzie to łatwe, ponieważ twój stary sposób myślenia jest oczywiście tym, do czego jesteś przyzwyczajona i robiłaś to przez całe życie. Jednak najlepszym sposobem na rozpoczęcie szczęśliwszego życia w ogóle, jest podjęcie pracy nad zmianą sposobu myślenia.

Nastaw się na rozwój

Istnieją dwa rodzaje nastawienia – nastawienie na rozwój i nastawienie na stanie w miejscu i ustalony sposób myślenia. W skrócie, ustalony sposób myślenia ma miejsce, gdy uważasz, że urodziłaś się z pewnymi niezmiennymi cechami, podczas gdy nastawienie na rozwój wierzy, że sukces pochodzi z procesu uczenia się, a zmiana jest częścią tego procesu.

Zasadniczo osoby zorientowane na rozwój wykorzystują swoje niepowodzenia i błędy jako możliwości uczenia się. Wierzą, że mogą odnieść sukces, ponieważ upadają, wstają i próbują innej drogi, która ostatecznie prowadzi do sukcesu.

Stwórz tablicę z wizualizacjami

Tego rodzaju tablice są łatwe w tworzeniu i pomagają stworzyć wizualizację celów i marzeń, które chcesz osiągnąć. Pomyśl o powodach, dla których chcesz wyszkolić swój mózg, aby myśleć pozytywnie, i umieść go na tablicy, na którą możesz codziennie patrzeć, aby pamiętać, co jest naprawdę ważne i motywować się do działania.

jak byc pozytywnym, jak myśleć pozytywnie, jak przestac myślec negatywnie, jak być szczęśliwym
fot. pexels.com

Nie wytykaj innych palcem

Po prostu przestań winić innych ludzi za to gdzie w życiu się znajdujesz, kim jesteś lub dlaczego myślisz tak, jak myślisz. Weź odpowiedzialność za siebie i ciężko pracuj, aby zmienić swoje myślenie.

Otaczaj się pozytywnymi osobami

Posiadanie pozytywnych ludzi w twoim życiu pomoże ci zobaczyć i nauczyć się od nich, jak to się robi. Kiedy otaczasz się pozytywnymi ludźmi, zaczną na tobie wpływać w pozytywny sposób.

Bądź wyrozumiała

Musisz wybaczyć innym ich przewinienia, ale co najważniejsze, musisz wybaczyć sobie, nawet jeśli po miesiącach pracy nad sobą powrócisz do swojego starego sposobu myślenia. Podnieś się, otrzep się, ucz się na błędach i idź naprzód.

Utwórz listę rzeczy, za którą jesteś wdzięczna

Sporządzenie listy wszystkich rzeczy, za które jesteś wdzięczna, pomoże ci spojrzeć na swoje życie z odpowiedniej perspektywy i da ci podstawę, na której możesz zbudować pozytywne myślenie. Miałaś właśnie udaną pierwszą randkę? Przeprowadziłaś się do ładniejszego mieszkania? Zapisz to na liście i czytaj ją codziennie.

Zatrzymaj negatywne myśli w zarodku

W końcu nadejdzie taki moment, gdy zauważysz, że masz zamiar pomyśleć lub powiedzieć coś negatywnego i będziesz w stanie od razu to powstrzymać. Zastąp tę myśl czymś pozytywnym, a następnie ciesz się natychmiastową zmianą w swoim nastroju. Zmierzasz we właściwym kierunku!

jak byc pozytywnym, jak myśleć pozytywnie, jak przestac myślec negatywnie, jak być szczęśliwym
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here