Tasiemiec na odchudzanie

Od lat krąży po sieci przekonanie, że dieta tasiemcowa jest cudownym sposobem na szybkie zrzucenie wagi. Co prawda teraz jakoś się to uspokoiło i coraz mniej się o niej mówi, ale próbujące dążyć do idealnego wyglądu nastolatki wciąż mogą natknąć się na stare artykuły, które wysuwają wniosek, że tasiemiec na odchudzanie sprawdza się wprost idealnie. Oczywiście nie ma w tym ani krzty prawdy. Ludzie tworzący takie treści powinni wspominać jednocześnie o skutkach ubocznych przyjęcia tasiemca. A te są zatrważające. Należy mówić o nich głośno, by przestrzegać przed cudownymi dietami młodych ludzi, którzy potrafią zrobić wszystko dla osiągnięcia lepszego w ich mniemaniu wyglądu.

Dawniej w sieci można było znaleźć dużo więcej ofert sprzedaży tasiemca niż dziś, ale jednak i teraz każdy jest w stanie na nie natrafić, o ile tylko się postara i dowie się, gdzie ich szukać. Wystarczy przyjrzeć się różnym forom internetowym dotyczącym odchudzania. Tego typu ogłoszenia wciąż publikowane są również na popularnych serwisach aukcyjnych. Lekarze biją na alarm i próbują z tym walczyć, ale do młodych ludzi często nic nie dociera, zwłaszcza gdy naczytają się oni o tym, jak to szybko można schudnąć z pomocą tasiemca. A czym on właściwie jest? Tasiemiec to rodzaj pasożyta, który osadza się w organizmie człowieka. Zaczyna na nim żerować. Nie jest w stanie sam się wyżywić, dlatego odżywia się tym, co jego „gospodarz” zjada. Tym sposobem ten gospodarz oczywiście chudnie, bo zostaje pozbawiony pokarmu, ale przez to traci wszystkie substancje niezbędne dla utrzymania i zdrowia, i życia. Skutkiem może być tutaj nawet śmierć. Oczywiście leczenie jest możliwe, ale warto też wspomnieć o tym, że bywa ono bardzo czasochłonne i wykańczające.

Tasiemiec na odchudzanie wciąż jest niestety kuszącym rozwiązaniem dla wielu osób. Co jednak doprowadziło do tego, że dziś ludzie potrafią zrobić wszystko i nawet poświęcić swoje zdrowie bądź życie dla uzyskania wymarzonej sylwetki? Niektórzy doszukują się przyczyny w mediach. Dziś zwłaszcza media społecznościowe wyznaczają kanony piękna, którymi są mocno wyszczuplone, a wręcz wychudzone ciała gwiazd – trudno doszukać się na nich chociażby grama tłuszczu. Należałoby wytłumaczyć nastolatkom i ogólnie młodym osobom, że te idealnie w ich oczach sylwetki w większości przypadków są wytworem profesjonalnych grafików komputerowych. Na żywo wyglądają zupełnie inaczej niż na ekranie smartfonów. A dobra sylwetka nie jest warta utraty dobrego zdrowia i właściwego stanu psychicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here