praca z domu, moda domowa, jak ubrać się podczas pract zdalnej, praca zdalna, styl domowy, wygodny strój
fot. unsplash.com

Odkąd wiele z nas musiało zmienić część naszych domów w przestrzeń biurową, i to właśnie w domu spędzamy większość czasu, noszenie wyłącznie piżam i dresów może być kuszące. I chociaż oczywistym jest, że podczas pracy w domu nie będziesz nosić żakietów i ołówkowych spódnic, warto jednak, abyś zachowała poczucie normalności. Pomoże w tym ubiór do pracy różniący się od tego, w którym się relaksujesz.

Wygoda i swoboda, a produktywność

Ogólnie rzecz biorąc, większość pracodawców nie będzie dbać o to, co masz na sobie, gdy pracujesz w domu – o ile wykonujesz swoją pracę rzetelnie. A poza tym kilka dni absolutnej wygody może być dobre dla zdrowia psychicznego, szczególnie w tych stresujących czasach. Jeśli ludzie nie chcą ubierać się w domu tak, jak w prawdziwym biurze, jest to całkowicie zrozumiałe. Możemy sobie trochę odpuścić.

Ubieranie się specjalnie do pracy zwykle pomaga nam poczuć się gotowymi do zmierzenia się z dniem, a pewna rutyna może czasami pobudzić naszą produktywność. jednak w dni, kiedy nie musisz wizualnie komunikować się z klientami lub współpracownikami, noszenie ulubionych bluz a nawet nałożenie w przerwie na lunch maseczki domowej roboty może być niesamowicie relaksujące i wprawić spokojny nastrój, pozwalający wykonać ci w domowym biurze więcej pracy, niż zazwyczaj.

praca z domu, moda domowa, jak ubrać się podczas pract zdalnej, praca zdalna, styl domowy, wygodny strój
fot. unsplash.com

Ubieraj się zgodnie z tym, co chcesz osiągnąć

Dla wielu kobiet ubieranie się w „domowy” strój oznacza zaoszczędzenie czasu. Bluzy i legginsy nie wymagają przecież nawet prasowania. Dzięki temu można wcześnie rozpocząć pracowity dzień. Nie oznacza to jednak, że powinnaś być niechlujna. To rozleniwi cię za bardzo. Postaraj się, aby to co nosisz, nie było jednak starym wytartym t-shirtem, w którym śpisz. Zainwestuj w kilka par dresów, bluz i legginsów dobrej jakości, w których nie wstydziłabyś się wyjść za zewnątrz.

Przystosowanie się do pracy w domu może być trudne, ale badania wykazują, że odpowiedni ubiór w tym pomaga, jasno wyznaczając czas pracy. Chodzi nie tylko o strój, ale także o nastrój, nadanie twojemu dniu odpowiedniego tonu. Dlatego właśnie lepiej, abyś zdjęła piżamę i założyła pasujący do siebie, i dobrze wyglądający, ale też wciąż wygodny zestaw.

Jeśli pracujesz z domu i w tym samym czasie musisz zajmować się dziećmi i zwierzakami, tym bardziej nikt nie oczekuje od ciebie dżinsów, makijażu i ułożonych włosów. Ale coś w rodzaju bluzki i eleganckich legginsów może być fajną opcją „pomiędzy”. Oczywiście wszyscy uwielbiamy czuć się komfortowo, dlatego wybór stylizacji łączącej modę i funkcjonalność może pomóc ci uzyskać to, co najlepsze z obu światów. Zacznij od wyszukania w swojej szafie rzeczy, które są „profesjonalne”, a jednocześnie wykonane z elastycznego materiału.

Jeśli wolisz jednak coś bardziej „oficjalnego”, postaw na swobodny styl biznesowy. Połącz swoje ulubione dżinsy i T-shirt z marynarką lub, jeśli chcesz być ubrana prosto, ale i elegancko, załóż swój ulubiony kombinezon. Strój ma wpływ na nasze poczucie kompetencji, a utrzymywanie rutyny pomaga przywrócić nam poczucie kontroli i normalności w czasach, gdy odczuwamy jej komplety brak, co prowadzi do ogromnego stresu. Kiedy dzień mamy podzielony ubiorem do pracy i ubiorem do relaksu, od razu czujemy się lepiej. Gdy przyjdzie pora na to, żeby odpocząć, weź kąpiel, załóż piżamę i przygotuj się na nowy dzień pełen wyzwań.

Dodatkowo, ponieważ nie musisz martwić się o zasady dotyczące ubioru podczas pracy w domu, styliści twierdzą, że jest to idealny czas na eksperymentowanie ze swoim wyglądem. Masz więcej czasu na robienie zakupów online i testowanie kreatywnych kombinacji. Odkryj na nowo tę sukienkę w stylu vintage, którą kiedyś kochałeś, lub wymyśl, jak w końcu samodzielnie uszyć bluzkę, czy wydziergać sweterek.

praca z domu, moda domowa, jak ubrać się podczas pract zdalnej, praca zdalna, styl domowy, wygodny strój
fot. unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here