Jak uniknąć zdrady - tłumaczę i objaśniam część 2 PRAGNIENIA

Jak uniknąć zdrady - tłumaczę i objaśniam część 2 PRAGNIENIA

Część druga artykułu pt. "Jak uniknąć zdrady - tłumaczę i objaśniam". Zachęcam do zapoznania się częścią pierwszą Jak uniknąć zdrady - tłumaczę i objaśniam część 1 POTRZEBY, ponieważ zaganienia omówione poprzednio ściśle łączą się z tymi poruszanymi w niniejszej oraz trzeciej Jak uniknąć zdrady - tłumaczę i objaśniam część 3 GRANICE i czwartej Jak uniknąć zdrady - tłumaczę i objaśniam część 4 SUPERZWIĄZEK części.

Pragnienia, czyli wisienka na torcie

Tak jak wspomniałam wcześniej - pragnienia wykraczają poza bazę. W codziennym życiu możesz z powodzeniem obejść się bez nich, są wisienką na torcie. Pragnienia, to COŚ, co Cię szczególnie uszczęśliwia, COŚ, co napełnia Cię szczególnie dobrą energią, COŚ, co sprawia wyjątkową przyjemność, COŚ, co ekscytuje.

Cała ta “przyjemność” wynikająca z życia w związku bierze się właśnie z doświadczania takich emocji. Zaspokajanie potrzeb to podstawa, a zaspokajanie pragnień wynosi Wasz związek na o wiele wyższy poziom.

jak uniknąć zdrady: granice, pragnienia, potrzeby

Jesteście zwycięzcami wtedy, kiedy nie tylko potraficie zaspokajać swoje potrzeby, ale kiedy równocześnie potraficie spełniać swoje pragnienia. I nie mówię tu tylko o tych erotycznych i emocjonalnych, ale ogólnie o życiu. Takie połączenie to przepis na najlepszy związek ever.

Jeśli więc wiesz, że marzeniem Twojego partnera/ Twojej partnerki jest np. stworzenie aplikacji na telefon i wieczorami, zamiast siadać i oglądać z Tobą film, on/ona przełącza się w tryb nerda- wesprzyj go/ją w tym. Wykrocz czasem poza strefę swojego komfortu. Zapytaj, czy nie ma ochoty na herbatę kiedy będzie pisał/pisała kod, podkręć jego/jej pragnienia, powiedz, że jesteś dumny/dumna, wspieraj, dodawaj otuchy, chwal. Niech on/ona czuje, że ma Twoją pełną akceptację, że akceptujesz to, że on/ona ma marzenia.

Albo jeśli on/ona chce pobawić się w sub-dom, a to niekoniecznie jest Twoja bajka, zastanów się jaką formę tych zabaw byłbyś/byłabyś skłonny/skłonna dopuścić. Opracujcie wspólne warunki.

Zaspokajając wzajemnie Wasze pragnienia życie staje się pełniejsze, bardziej ekscytujące. To pełnia szczęścia, kiedy możecie dzielić się swoimi pragnieniami, kiedy możecie o nich szczerze mówić, wiedząc, że zostaniecie wysłuchani i w pełni zaakceptowani. I jesteście wtedy najszczęśliwsi na świecie. Właśnie w taki sposób stajecie się najlepszymi partnerami dla siebie, swoimi najlepszymi przyjaciółmi, a nie tylko ludźmi którzy razem mieszkają. W pragnieniach nie chodzi tylko o seks. Tu chodzi o wszystko.

Jesli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie przeczytajcie część pierwszą Jak uniknąć zdrady - tłumaczę i objaśniam część 1 POTRZEBY.

Część trzecia Jak uniknąć zdrady - tłumaczę i objaśniam część 3 GRANICE


Nieprzyzwoitka.pl to najprawdopodobniej najlepsza strona o nieprzyzwoicie przyjemnych przyjemnościach.


Disclaimer: To co tutaj wrzucam ma charakter jedynie edukacyjny i informacyjny, czasami tylko poglądowy lub sprawdzony empirycznie. Wobec powyższego nie może zastąpić opinii dietetyka, seksuologa lub specjalisty w innej dziedzinie.

Nieprzyzwoitka

Nieprzyzwoicie przyjemne przyjemności to moja specjalność. Jestem łasuchem, uwielbiam się rozpieszczać. ASMR mam prawie na wszystko. Czasem robię za nerda, stąd też postanowiłam założyć bloga. Ha! Tak, ja. Ponieważ jestem leniwa, wolę sobie życie ułatwiać niż utrudniać, dlatego też mój punkt widzenia może czasami wydawać się kontrowersyjny.

To nie jest blog tylko o seksie. Owszem, znajdziesz kilka pomocnych DIY, ale przede wszystkim utwierdzisz się w przekonaniu, że nic co ludzkie nie powinno być nam obce. 

Na wszelkie dyskusje czasu mi nie żal, zatem zapraszam Cię serdecznie do rozmów. Chętnie nauczę się czegoś od Ciebie!

Szukaj